O nas

Maxi Plast zajmuje się przetwórstwem tworzyw sztucznych. Od wielu lat specjalizuje się w produkcji szczotek, dbając o najwyższy standard i jakość swoich produktów. Istotą firmy jest ustawiczny rozwój i wprowadzanie najnowszych rozwiązań technologicznych dostosowanych do światowych standardów. Firma powstała 10 listopada 1981 roku a jej założycielem jest Zbigniew Zasikowski, człowiek o niezwykłej przedsiębiorczości, pomysłowości i niespożytych pokładach energii, potrafiący przełożyć potencjał własnych możliwości na kształtowaną przez siebie firmę. Dzięki jego umiejętnościom, niewielkie przedsiębiorstwo o profilu rzemieślniczym przekształciło się w niezwykle nowoczesne i rozbudowane przedsiębiorstwo, produkujące wyroby na skalę ogólnokrajową i zagraniczne rynki zbytu. Od początku istnienia z sukcesem inwestował w firmę, a także w nowoczesne technologie, stawiając sobie za cel oferowanie produktu najwyższej jakości.
W historii firmy zauważa się dwa okresy rozwoju. Pierwszy, przypadający na okres Polski PRL-u, charakteryzował się zdobywaniem doświadczenia w zakresie produkcji, prowadzonej z niewielkim zapleczem produkcyjnym i technologicznym. Rynek zbytu ograniczał się do rodzimych odbiorców. Po 1989 roku nastąpił przełom i otwarcie na nowe możliwości technologiczne, doświadczenia z zagranicznymi producentami i kontrahentami. Konsekwencją tego było zapoczątkowaliśmy w 2000 roku eksport naszych produktów i rozpoczęła się produkcja na szeroką skalę. Gwałtowny wzrost możliwości sprzedaży wymógł konieczność zwiększenia zdolności produkcyjnych firmy. W dniu wejścia Polski do Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku, wybudowaliśmy na potrzeby firmy nowoczesną halę produkcyjną. Pełne wykorzystanie nowej infrastruktury przyspieszyło kolejną fazę szybkiego rozwoju firmy. Inwestowaliśmy w zaawansowane technologie, co pozwoliło oferować klientom nowe możliwości takie jak zmieniony a zarazem nowoczesny wygląd estetyczny produktów najwyższej jakości. W 2005 roku zakupiliśmy i uruchomiliśmy pierwsze, bardzo nowoczesne wtryskarki dwukomponentowe. Wyselekcjonowana technologia doprowadziła do wytwarzania produktu najwyższej jakości, co w połączeniu ze stosowanymi powszechnie na świecie zasadami ergonomiki, przyczyniły się do jeszcze większego wzrostu sprzedaży. Naszym atutem poza supernowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi jest także działalność proekologiczna, co wiąże się nierozerwalnie ze stosowaną technologią. Dbamy nie tylko o jakość produkowanych produktów, ale także o środowisko, które ją otacza. Cały proces produkcyjny odbywa się w taki sposób, aby powstająca produkcja nie miała negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Proces produkcyjny jest niezwykle ekonomiczny biorąc pod uwagę towarzyszące mu zużycie energii. Wszystko to, w powiązaniu z doskonale zorganizowaną dystrybucją obejmującą rynki polskie i zagraniczne, umacnia pozycję i znaczenie firmy.
Dziś Nasze produkty trafiają do dystrybutorów polskich, są eksportowane do Europy Zachodniej i Wschodniej, do Ameryki Północnej, a także do Azji. Reasumując priorytetem firmy Maxi Plast jest zaspokajanie potrzeb każdego klienta i jego zadowolenie. Wkładamy wiele pracy na każdym etapie produkcji, poczynając od wyboru najlepszego surowca, a kończąc na doborze najodpowiedniejszej kolorystyki, wielkości czy kształtu oferowanych wyrobów. Ogromne znaczenie w procesie produkcji szczotek ma dobór właściwego surowca, co skutkuje ich dużą trwałością. Materiały, z których są wykonywane, charakteryzują się elastycznością i najwyższym standardem (np. mają trwałe a zarazem elastyczne włosie). Ponadto są wygodne i niezwykle estetyczne – gama oferowanych produktów łączy w sobie bogactwo kształtów i kolorów dostosowanych do potrzeb i upodobań klientów. Znajdują się wśród nich modele tradycyjne i o zdecydowanie awangardowych cechach, wpisujące się w obowiązujące trendy designu użytkowego i przemysłowego. Oferujemy szeroką gamę szczotek przeznaczonych do użytku domowego oraz na potrzeby przemysłu. Znajdują się wśród nich szczotki do pielęgnacji samochodów, do użytku kuchennego i czyszczenia mebli, szczotki łazienkowe i przeznaczone do czyszczenia tkanin, dywanów oraz wykładzin, szczotki służące do pielęgnacji powierzchni szorstkich i gładkich we wnętrzach w plenerze. Zapraszamy Państwa do współpracy.